Mapy wczoraj i dziś

Trudno powiedzieć, kiedy została wynaleziona pierwsza mapa, ale z pewnością było to bardzo dawno temu. Mapy, z których korzystamy dzisiaj mało przypominają swoje odpowiedniki sprzed wieków. Są zdecydowanie bardziej dokładne, a często mają również postać elektroniczną. Wielu kierowców korzysta na przykład z automapy i bardzo sobie chwali przydatność takiego urządzenia.

Pod pojęciem automapy należy rozumieć system nawigacji satelitarnej zaprojektowany specjalnie z myślą o kierowcach samochodów. W praktyce jest to niewielkie urządzenie, które w prosty sposób montuje się na desce rozdzielczej. W jego centralnym punkcie znajduje się ekran, na którym zazwyczaj wyświetlana jest trasa, jaką planujemy przebyć. Trasę te możemy sobie samodzielnie ukształtować albo też zdać się na pomysłowość komputera, który automatycznie wskaże nam najdogodniejsze połączenia. Wielką zaletą automapy jest to, że może ona nam na bieżąco podpowiadać, w którym miejscu mamy skręcić, a kiedy na przykład zwolnić, bo zbliżamy się do fotoradaru.

Zdaje się, że już niedługo automapy niemal całkowicie zastąpią atlasy samochodowe i inne klasyczne mapy. Mają one nad nimi wiele przewag, a do tego są stale doskonalone i coraz tańsze, jak zawsze dzieje się w przypadku urządzeń elektronicznych. Z pewnością jest to przydatny sprzęt, w który warto wyposażyć swoje auto.

https://traffic.naviexpert.pl/remonty/kielce/

Related Articles

Zostaw komentarz

© 2020 Automapa. Wszystkie prawa zastrzeżone.